SUMMER CAMP: Psychológia pre teenagerov

  • PSYCH-S-CAMP-1-2023
  • 10. -14. júla 2023
    9.00-15.00

Leto plné zábavy s najnovšími poznatkami zo sveta vedy a výskumu v oblasti psychológie.Psychológia pre teengerov je denný letný tábor, zameraný na vzdelávanie, sebapoznanie a sebarozvoj. Tento program ti umožní lepšie porozumieť sebe a ľudskému správaniu cez poznatky z oblasti psychológie, neurovied, psychológie osobnosti a emócií.

Zažijes s nami týždeň nabitý zaujímavosťami o ľudskom mozgu, vnímaní, správaní a prežívaní, na ktoré sa spoločne pozrieme cez optiku najnovších výskumov a sebapoznávania. Čakajú na teba interaktívne prednášky, prípadové štúdie a analýzy, diskusie, workshopy, sebapoznávacie a sebarozvojové aktivity a psychologické testovanie.

Obsah kurzu:

[01] Od Freuda po fMRI: príbeh psychológie ako vedy od jej zrodu až po súčasnosť
[02] Čo je to psychológia? Aký je rozdiel medzi psychológiou, psychoterapiou, psychiatriou? Aké sú psychologické disciplíny a čomu sa venujú?
[03] Biologické základy psychiky: ako funguje náš mozog a nervový systém a ako nás ovplyvňujú hormóny a neurotransmisia?
[04] Psychológia osobnosti a temperamentu – prečo sme každý iný? Aké typológie osobnosti poznáme?
[05] Emócie, emocionálna a sociálna inteligencia
[06] Psychológia lásky a vzťahov
[07] Sociálne interakcie (vzťahy) a komunikácia – prečo sa hádame s rodičmi, prečo je náročné odolať tlaku skupiny, ako vzniká konflikt?
[08] Prečo sa niekedy necítime OK? Prehľad najčastejšich psychických porúch – úzkosti, fóbie, depresie, panické ataky, poruchy prijímu potravy, ADHD, poruchy osobnosti, závislosti a iné.
[09] Poznáte najčastejšie mýty a omyly z oblasti psychológie a neurovied?

Termín: 10. – 14. júla 2023 (9.00 – 15.00), Atelier Konventna – Creative HUB, Konventná 6, Bratislava-Staré mesto
Cena: 199 € (pri záväznej registrácii do 15. júna, potom 229 €)

Lektori kurzu: Eva Klanduchová a Ivana Kapalko

V cene kurzu sú zahrnuté pracovné materiály, certifikát o ukončení kurzu, občerstvenie počas celého dňa (ovocie, slané a sladké snacky, oriešky, croissanty) a nápoje. Obsah letného tábora je navrhnutý pre vekovú skupinu teenagerov od 13-17 rokov. 

summer camp 2022
Back to Top