Terapia nadváhy a obezity

 • SLIM-KBT-F 2021
 • 23. september – 11. november 2021
  Štvrtok (17.30 – 19.00)

Psychológia chudnutia – KBT prístup k terapii nadváhy a obezity (8 týždňov)

Tento 8-týždňový kurz je organizovaný formou skupinových stretnutí. Vychádza z poznatkov psychoterapeutického smeru kognitívno-behaviorálnej terapie (KBT) špecificky zacielenej na manažment nadváhy a obezity. Stretnutia (90 min.) prebiehajú raz týždenne v malých skupinách (6-10 ľudí). Okrem interaktívnych prednášok na Vás čakajú praktické cvičenia, hry, sebaskúsenostné techniky a individuálne konzultácie s psychológom.

KBT predstavuje doteraz najúčinnejší psychologický prístup v manažmente nadváhy a obezity a je odporúčaný ako súčasť intervenčnej liečby. Okrem aplikácie techník kognitívno-behaviorálneho prístupu a konkrétnych intervencí sa na kurze dozviete zaujímavé informácie o tom prečo priberáme, prečo reštriktívne diéty z dlhodobého hľadiska nefungujú, ako na nás vplýva súčasné obezitogénne prostredie a aké nástroje nám poskytuje psychológia na zvlávanie dysfunkčných modelov myslenia, cítenia a prežívania.

 • SLIM-KBT-I-S 2021
 • Individuálne termíny

Individuálne poradenstvo – KBT prístup k terapii nadváhy a obezity (45 min.)

Individuálne poradenstvo je alternatívou k skupinovým kurzom KBT prístupu k terapii nadváhy a obezity. Ponúka priestor na detailnú a personalizovanú prácu s klientom odrážajúcu jeho individuálne potreby a ciele. Súčasťou individuálneho prístupu je podrobná anamnéza, behaviorálna analýza, skríningové vyšetrenie na poruchy príjmu potravy a nastavenie individuálneho terapeutického plánu zameraného na individuálne potreby a špecifiká klienta. Okrem toho s klientom detailne preberieme jednotlivé témy, ktoré prednášame v skupinovom programe (biologické základy obezity, behaviorálne faktory, kognitívne a emocionálne aspekty zlyhavania, absolvujeme tiež praktické cvičenia, hry a KBT techniky.

 • SLIM-S-KM 2022
 • 22. máj 2022
  Nedeľa (17.30-20:30)

Kritické myslenie v manažmente nadváhy a obezity

Chceli by ste schudnúť a upraviť životný štýl, ale v spleti informácií sa cítite bezradní a neviete sa pohnúť z miesta? Keto, low carb, delená strava, prerušovaný pôst, cyklovanie sacharidov.. málokomu sa z toho nezatočí hlava. Informácií o „zdravom“ stravovaní a životnom štýle je plný internet, ale ako vyselektovať tie relevantné? Ako nenaletieť zaručeným receptom a dobre mieneným radám, ktoré vám môžu ublížit? Na workshope sa dozviete:

Kde čerpat dôveryhodné informácie a ako rozpoznať nedôveryhodné zdroje
Aké sú predpoklady pre zmenu vášho životného štýlu
Akým chybám sa vyhnúť, aby vaše snaženie vytrvalo
Ako môžete využiť poznatky z psychológie vo váš prospech
Čomu se vyhnúť ak sa rozhodnete zveriť sa do rúk výživovému poradcovi alebo tvorcom jedálničkov
Kritický pohľad na doplnky stravy, spaľovače tukov a podobné zázraky
Ako postupovať aby sme docielili trvalú zmenu návykov

 • SLIM-S-SUG 2022
 • 15. máj 2021
  Nedeľa (16.30-20.30)

Čo robí cukor s našim mozgom?

Cukor – málokto ho nemiluje a málokto mu dokáže odolať – sme totiž evolučne naprogramovaní na preferenciu sladkej chuti. Môže sa ale z nevinnej záľuby v sladkostiach stať skutočná závislosť? Čo sa deje v našom mozgu keď skonzumujeme niečo sladké? Ako sa zbaviť neustálej chuti na sladké? Aj tom budeme hovoriť na jesennom workshope SlimAcademy. Okrem interaktívnej prednášky, diskusií, praktických cvičení a hier na vás čakajú praktické tipy a triky vďaka ktorým môžete dostať svoju sladkú „závislosť“ pod kontrolu.

 • SLIM-KBT-I-D 2021
 • individuálne termíny

Úvodná konzultácia – KBT prístup k terapii nadváhy a obezity

Individuálne poradenstvo ponúka priestor na detailnú a personalizovanú prácu s klientom odrážajúcu jeho individuálne potreby a ciele. Súčasťou individuálneho prístupu je podrobná anamnéza, behaviorálna analýza, skríningové vyšetrenie na poruchy príjmu potravy a nastavenie individuálneho terapeutického plánu zameraného na individuálne potreby a špecifiká klienta. Okrem toho s klientom detailne preberieme jednotlivé témy, ktorým sa venujeme v skupinovom programe (biologické základy obezity, behaviorálne faktory, kognitívne a emocionálne aspekty zlyhavania), absolvujeme tiež praktické cvičenia, hry a KBT techniky.

Back to Top